System ogrodzeń fotowoltaicznych będzie kompletnym systemem ogrodzeniowym sprzężonym z autonomicznym systemem klimatyzacji. Instalacja pozwoli na darmowe i ekologiczne zasilanie systemu klimatyzacji energią ze słońca.

Jeśli chodzi o rynek ogrodzeniowy aktualne trendy to proste, minimalistyczne formy oraz wysoka funkcjonalność. Współczesne ogrodzenie ma bowiem nie tylko pełnić swoją podstawową funkcję, ale powinno również stanowić atrakcyjną wizualnie otoczkę dla posesji. 

Systemy ogrodzeniowe są popularnym rynkowo produktem wytwarzanym i dystrybuowanym powszechnie. Stworzenie produktu, który oprócz spełnienia podstawowych funkcji jak zabezpieczenie terenu, grodzenie działek czy podniesienie walorów estetycznych nieruchomości pełniłoby dodatkową funkcję – produkcja prądu, wyróżniałoby go na tle konkurencji.

Firmy oferujące wykonawstwo instalacji fotowoltaicznych skupiają się na montażu standardowych układów monokrystalicznych lub polikrystalicznych na powierzchniach dachowych lub gruncie. Coraz częściej również wprowadzane są innowacyjne rozwiązania w tym zakresie jak np. carporty fotowoltaiczne zintegrowane z systemami ładowania samochodów elektrycznych, które stają się coraz popularniejsze. 

Nasze rozwiązanie to solidna konstrukcja stalowa, składająca się z dwóch słupków i rygli. Całkowita wysokość systemu ogrodzeniowego może być elastycznie modyfikowana. W standardowej wersji jednorzędowej wynosi ona 1,50–1,80 m, w dwurzędowej 2,50- 2,80 m. Konstrukcja taka dostosować się do prawie każdego terenu i można ją szybko zainstalować za pomocą zaledwie kilku połączeń śrubowych